Uudised      Vastuvõtt      Lapsevanemale      Kontakt      
Lähte Palalinn

Palalinn asub Tartu vallas Lähte alevikus Sootaga voore lael. Palalinn oli Tartu lähim põhjapoolne naaberlinnus. Muinasaja uurijad jaotavad linnused kolme rühma: omaette linnamäed (Otepää, Rõuge, Tõrva), nn Kalevipoja sängid (Alatskivi, Kassinurme, Äksi) ja neemiklinnused (Erumäe, Vilina, Võuküla). Viimaste hulka kuulub ka Lähte Palalinn, mis asus neemiku harjal. Lõuna-edela poolt on linnuseala ülejäänud kõrgendikust eraldatud kividest laotud otsavalliga. Valli kõrgus siseküljel 1,5 meetrit ja välisküljel 3,7 meetrit. Õueala pikkus on 34 meetrit ja laius 28 meetrit, kokku on linnuse pindala 600 ruutmeetrit. Arheoloogilised proovikaevamised näitasid, et linnus oli kasutusel 1. aastatuhande teisest poolest 2. aastatuhande alguseni. Kaevamistel õnnestus välja kaevata keraamika kilde. Linnus Lähte Palalinn on arheoloogiamälestis, mis kuulub kultuurimälestiste riiklikusse registrisse. Arheoloogiamälestise asukoht on tähistamata. (Palalinn, 2015)  Palalinn asub Tartu vallas Lähte alevikus Sootaga voore lael. Palalinn oli Tartu lähim põhjapoolne naaberlinnus. Muinasaja uurijad jaotavad linnused kolme rühma: omaette linnamäed (Otepää, Rõuge, Tõrva), nn Kalevipoja sängid (Alatskivi, Kassinurme, Äksi) ja neemiklinnused (Erumäe, Vilina, Võuküla). Viimaste hulka kuulub ka Lähte Palalinn, mis asus neemiku harjal. Lõuna-edela poolt on linnuseala ülejäänud kõrgendikust eraldatud kividest laotud otsavalliga. Valli kõrgus siseküljel 1,5 meetrit ja välisküljel 3,7 meetrit. Õueala pikkus on 34 meetrit ja laius 28 meetrit, kokku on linnuse pindala 600 ruutmeetrit. Arheoloogilised proovikaevamised näitasid, et linnus oli kasutusel 1. aastatuhande teisest poolest 2. aastatuhande alguseni. Kaevamistel õnnestus välja kaevata keraamika kilde. Linnus Lähte Palalinn on arheoloogiamälestis, mis kuulub kultuurimälestiste riiklikusse registrisse. Arheoloogiamälestise asukoht on tähistamata. (Palalinn, 2015)  Finally I found good backing to my idea about what is the best web hosting and was able to do proper research.
Lähte Palalinn
Lähte Palalinn
Finally I found good backing to my idea about what is the best web hosting and was able to do proper research. However I found out, that most reliable are those providers which do not advertise much. See which is the best web hosting and dicover best companies. Sweet knowledge about web hosting top to learn UK web hosting service therefore I use allways their services when I need best website hosting servers , so their well-balanced approach to web hosting in the UK is what makes them outstandingly well-organized company. sites for further website hosting companies reading are here. While you look for best web hosting website, you may want also to read this page on this site arawebsitedesign.com which offers good web site hosting articles and reviews for everyone who need pick top web hosting providers. Sisukate kodulehekülgede optimeerimine otsingute jaoks tähendab sisulises mõttes sama mis on veebilehe otsingumootoritele optimeerimine kodulehe tekstide tähenduses ja veebilehekülgede optimeerimine on ühe korralikult disainitud ja oskuslikult läbi viidud kodulehe valmistamise projekti kohta, mille käigus on kodulehe tegemine ja veebilehe loomine struktuuri poolest korralikult läbi mõeldud ja ühe hea veebilehekülje tegemise ettevõtmise juures on nii disain kui ka veebilehe koodi programmeerimine samavõrd tähtsad, ilma milleta kodulehe valmistamine kuidagi läbi ei saa ja seepärast on veebilehe valmistamine kujunenud algajate jaoks alati keerukamas kui esmapilgul arvata võis.
Lähte Palalinn Lähte Palalinn

Lähte Palalinn

Palalinn asub Tartu vallas Lähte alevikus Sootaga voore lael. Palalinn oli Tartu lähim põhjapoolne naaberlinnus. Muinasaja uurijad jaotavad linnused kolme rühma: omaette linnamäed (Otepää, Rõuge, Tõrva), nn Kalevipoja sängid (Alatskivi, Kassinurme, Äksi) ja neemiklinnused (Erumäe, Vilina, Võuküla). Viimaste hulka kuulub ka Lähte Palalinn, mis asus neemiku harjal. Lõuna-edela poolt on linnuseala ülejäänud kõrgendikust eraldatud kividest laotud otsavalliga. Valli kõrgus siseküljel 1,5 meetrit ja välisküljel 3,7 meetrit. Õueala pikkus on 34 meetrit ja laius 28 meetrit, kokku on linnuse pindala 600 ruutmeetrit. Arheoloogilised proovikaevamised näitasid, et linnus oli kasutusel 1. aastatuhande teisest poolest 2. aastatuhande alguseni. Kaevamistel õnnestus välja kaevata keraamika kilde. Linnus Lähte Palalinn on arheoloogiamälestis, mis kuulub kultuurimälestiste riiklikusse registrisse. Arheoloogiamälestise asukoht on tähistamata. (Palalinn, 2015) 

Lähte Palalinn
Lähte Palalinn
Lähte Palalinn
Lähte Palalinn
Lähte Ühisgümnaasium, Õpetaja t. 8, Lähte alevik, Tartumaa, 60502, telefon 7334 180, e-mail: