Uudised      Vastuvõtt      Lapsevanemale      Kontakt      
Kärkna kloostri varemed

Kärkna klooster ehk Valkena klooster (saksa keeles Zisterzienserkloster zu Falkenau) oli Eesti ja ühtlasi Baltikumi suurimaid tsistertslaste keskusi. Kloostri rajas Tartu piiskop Hermann. Kirjalikud andmed asutamisaja kohta on erinevad, teateid on aastatest 1228 ja 1233. (Tamm, 2002). Klooster hävitati Liivi sõja algul 1558. aasta augustis Moskva tsaaririigi vägede poolt. Kärkna kloostri ehitiste varemed olid veel 17. sajandil ulatuslikult säilinud, kuid arvatavasti sai neile saatuslikuks 18. sajandi Tartu kaitseehitiste rajamine, mil varemeid tõenäoliselt kivimurruna kasutati (Traat, 1968). Hoonetest on alles peamiselt kloostrihoone esimese korruse müürid 1-2 meetri kõrguselt, mis on enamikus rusuhunnikute (küngaste) alla mattunud. Avatud ja vaadeldavaid müüriosasid on vähe (umbes kümne meetri pikkune lõik), sest kloostri varemeid ei ole senini süstemaatiliselt ja kavakindlalt välja kaevatud. Säilinud on jäljed kloostriaegsetest kalatiikidest. (Kärkna, 2015) Kärkna klooster ehk Valkena klooster (saksa keeles Zisterzienserkloster zu Falkenau) oli Eesti ja ühtlasi Baltikumi suurimaid tsistertslaste keskusi. Kloostri rajas Tartu piiskop Hermann. Kirjalikud andmed asutamisaja kohta on erinevad, teateid on aastatest 1228 ja 1233. (Tamm, 2002). Klooster hävitati Liivi sõja algul 1558. aasta augustis Moskva tsaaririigi vägede poolt. Kärkna kloostri ehitiste varemed olid veel 17. sajandil ulatuslikult säilinud, kuid arvatavasti sai neile saatuslikuks 18. sajandi Tartu kaitseehitiste rajamine, mil varemeid tõenäoliselt kivimurruna kasutati (Traat, 1968). Hoonetest on alles peamiselt kloostrihoone esimese korruse müürid 1-2 meetri kõrguselt, mis on enamikus rusuhunnikute (küngaste) alla mattunud. Avatud ja vaadeldavaid müüriosasid on vähe (umbes kümne meetri pikkune lõik), sest kloostri varemeid ei ole senini süstemaatiliselt ja kavakindlalt välja kaevatud. Säilinud on jäljed kloostriaegsetest kalatiikidest. (Kärkna, 2015) Eventually I found it! Probably they are best of the best, that is why I think, that you should take look of hosting web top and see what they really offer
Kärkna kloostri varemed
Kärkna kloostri varemed
Eventually I found it! Probably they are best of the best, that is why I think, that you should take look of hosting web top and see what they really offer I really enjoyed reading of best website hosting articles, because they explain those complex things in really simple terms. Therefore I included about best hosting website for full link read more about araweb.co.uk hosting articles it is interesting because which web hosting UK they describe is really informative and in depth overview of good care after reading this article, I know much better hosting UK web and may suggest ideas about web hosting UK even to my friends. sites for further website hosting companies reading are here. While you look for best web hosting website, you may want also to read this page on this site arawebsitedesign.com which offers good web site hosting articles and reviews for everyone who need pick top web hosting providers. Sisukate kodulehekülgede optimeerimine otsingute jaoks tähendab sisulises mõttes sama mis on veebilehe otsingumootoritele optimeerimine kodulehe tekstide tähenduses ja veebilehekülgede optimeerimine on ühe korralikult disainitud ja oskuslikult läbi viidud kodulehe valmistamise projekti kohta, mille käigus on kodulehe tegemine ja veebilehe loomine struktuuri poolest korralikult läbi mõeldud ja ühe hea veebilehekülje tegemise ettevõtmise juures on nii disain kui ka veebilehe koodi programmeerimine samavõrd tähtsad, ilma milleta kodulehe valmistamine kuidagi läbi ei saa ja seepärast on veebilehe valmistamine kujunenud algajate jaoks alati keerukamas kui esmapilgul arvata võis.
Kärkna kloostri varemed Kärkna kloostri varemed

Kärkna kloostri varemed

Kärkna klooster ehk Valkena klooster (saksa keeles Zisterzienserkloster zu Falkenau) oli Eesti ja ühtlasi Baltikumi suurimaid tsistertslaste keskusi. Kloostri rajas Tartu piiskop Hermann. Kirjalikud andmed asutamisaja kohta on erinevad, teateid on aastatest 1228 ja 1233. (Tamm, 2002). Klooster hävitati Liivi sõja algul 1558. aasta augustis Moskva tsaaririigi vägede poolt. Kärkna kloostri ehitiste varemed olid veel 17. sajandil ulatuslikult säilinud, kuid arvatavasti sai neile saatuslikuks 18. sajandi Tartu kaitseehitiste rajamine, mil varemeid tõenäoliselt kivimurruna kasutati (Traat, 1968). Hoonetest on alles peamiselt kloostrihoone esimese korruse müürid 1-2 meetri kõrguselt, mis on enamikus rusuhunnikute (küngaste) alla mattunud. Avatud ja vaadeldavaid müüriosasid on vähe (umbes kümne meetri pikkune lõik), sest kloostri varemeid ei ole senini süstemaatiliselt ja kavakindlalt välja kaevatud. Säilinud on jäljed kloostriaegsetest kalatiikidest. (Kärkna, 2015)

Kärkna kloostri varemed
Kärkna kloostri varemed
Lähte Ühisgümnaasium, Õpetaja t. 8, Lähte alevik, Tartumaa, 60502, telefon 7334 180, e-mail: