Uudised      Vastuvõtt      Lapsevanemale      Kontakt      
Kalevipoja kivi (noorema venna kivi)

Kolm liisukivi Äksi kihelkonnas Saadjärve kallastel ja voogudes on seotud „Kalevipoja“ eepose sünniga. Omal kombel jutustavad need mõndagi meie looduse, rahvuse ja riigi tekkeloost.Äksi aleviku lõunaserval Kukulinna poole suunduva tee lähedal põllul jääb silma nurgeline kivilasu. Lähemale minnes selgub, et tegu on suure rahnu põhjaga, mille murrukohtadel paljanduvad vanad puurimisjäljed. See on Kalevipoja kivi jäänuk (Kalevi kivi, nimetatud ka noorema venna kiviks). Just selle kivi heitmine tegi Kalevi nooremast pojast kuninga. Kivi ei ole riigi kaitse all, kuid kohalik kogukond väärtustab ja hoiab seda kui olulist mälestist. Teade Kalevi kivi lõhkumise kohta ilmus Eesti Postimehe 1881. aasta (Eesti Loodus 2017) Kolm liisukivi Äksi kihelkonnas Saadjärve kallastel ja voogudes on seotud „Kalevipoja“ eepose sünniga. Omal kombel jutustavad need mõndagi meie looduse, rahvuse ja riigi tekkeloost.Äksi aleviku lõunaserval Kukulinna poole suunduva tee lähedal põllul jääb silma nurgeline kivilasu. Lähemale minnes selgub, et tegu on suure rahnu põhjaga, mille murrukohtadel paljanduvad vanad puurimisjäljed. See on Kalevipoja kivi jäänuk (Kalevi kivi, nimetatud ka noorema venna kiviks). Just selle kivi heitmine tegi Kalevi nooremast pojast kuninga. Kivi ei ole riigi kaitse all, kuid kohalik kogukond väärtustab ja hoiab seda kui olulist mälestist. Teade Kalevi kivi lõhkumise kohta ilmus Eesti Postimehe 1881. aasta (Eesti Loodus 2017) Eventually I found it! Probably they are best of the best, that is why I think, that you should take look of best web hosting and see what they really offer
Kalevipoja kivi (noorema venna kivi)
Kalevipoja kivi (noorema venna kivi)
Eventually I found it! Probably they are best of the best, that is why I think, that you should take look of best web hosting and see what they really offer If I Googled about top web hosting then all these results came from commercial companies, but not any overviews which would have been easy to understand. Purified knowledge, which offers deep understanding of hosting web top clear vision hosting web provider it is about which web hosting UK and reliable services, which guarantee 100% of new perspective , so their well-balanced approach to web hosting in the UK is what makes them outstandingly well-organized company. sites for further website hosting companies reading are here. While you look for best web hosting website, you may want also to read this page on this site arawebsitedesign.com which offers good web site hosting articles and reviews for everyone who need pick top web hosting providers. Sisukate kodulehekülgede optimeerimine otsingute jaoks tähendab sisulises mõttes sama mis on veebilehe otsingumootoritele optimeerimine kodulehe tekstide tähenduses ja veebilehekülgede optimeerimine on ühe korralikult disainitud ja oskuslikult läbi viidud kodulehe valmistamise projekti kohta, mille käigus on kodulehe tegemine ja veebilehe loomine struktuuri poolest korralikult läbi mõeldud ja ühe hea veebilehekülje tegemise ettevõtmise juures on nii disain kui ka veebilehe koodi programmeerimine samavõrd tähtsad, ilma milleta kodulehe valmistamine kuidagi läbi ei saa ja seepärast on veebilehe valmistamine kujunenud algajate jaoks alati keerukamas kui esmapilgul arvata võis.
Kalevipoja kivi (noorema venna kivi) Kalevipoja kivi (noorema venna kivi)

Kalevipoja kivi (noorema venna kivi)

Kolm liisukivi Äksi kihelkonnas Saadjärve kallastel ja voogudes on seotud „Kalevipoja“ eepose sünniga. Omal kombel jutustavad need mõndagi meie looduse, rahvuse ja riigi tekkeloost.

Äksi aleviku lõunaserval Kukulinna poole suunduva tee lähedal põllul jääb silma nurgeline kivilasu. Lähemale minnes selgub, et tegu on suure rahnu põhjaga, mille murrukohtadel paljanduvad vanad puurimisjäljed. See on Kalevipoja kivi jäänuk (Kalevi kivi, nimetatud ka noorema venna kiviks). Just selle kivi heitmine tegi Kalevi nooremast pojast kuninga. Kivi ei ole riigi kaitse all, kuid kohalik kogukond väärtustab ja hoiab seda kui olulist mälestist. Teade Kalevi kivi lõhkumise kohta ilmus Eesti Postimehe 1881. aasta (Eesti Loodus 2017)

Kalevipoja kivi (noorema venna kivi)
Lähte Ühisgümnaasium, Õpetaja t. 8, Lähte alevik, Tartumaa, 60502, telefon 7334 180, e-mail: