Uudised      Vastuvõtt      Lapsevanemale      Kontakt      
Äksi "Nõia" Hermine Jürgensi mälestuskivi

Äksi "nõid" Hermine Elisabeth Blaubrück sündis 1892. a Sankt-Peterburgis klaverivabrikandi peres. Tema isa Georg Blaubrück oli pärit Tartumaalt Käreverest Topa talust. Ta õppis Peterburi gümnaasiumis, kus omandas väga hea vene ja saksa keele. 18-aastaselt abiellus Hermine Blaubrück kaugsõidukapten Gustav Jürgensiga. Neil sündisid kaks poega Karl ja Artur. Pere sattus majanduslikesse raskustesse ning oli sunnitud tulema Eestisse, esialgu Hermine Jürgensi onu tallu Käreveres. Hermine osales Vabadussõjas rindeõena. Neljakümnendate aastate algul kolis Hermine Äksi kanti. Ta oli kümme aastat Äksi kiriku organist ja andis muusikatunde. Sõja ajal aitas ta inimestel teada saada kadunud omaste saatust. Ta aitas leida kadunud või varastatud esemeid ja koduloomi. Varastatud loomade leidmist kajastati ka 1974. aastal ilmunud Aleksander Suumani luuletuses "Äksi nõia meenutused". H. Jürgens suri Kastre hooldekodus 1. juulil 1976 ning on maetud Äksi kalmistule. (Hermine Elisabeth Jürgens, 2015) Äksi "nõid" Hermine Elisabeth Blaubrück sündis 1892. a Sankt-Peterburgis klaverivabrikandi peres. Tema isa Georg Blaubrück oli pärit Tartumaalt Käreverest Topa talust. Ta õppis Peterburi gümnaasiumis, kus omandas väga hea vene ja saksa keele. 18-aastaselt abiellus Hermine Blaubrück kaugsõidukapten Gustav Jürgensiga. Neil sündisid kaks poega Karl ja Artur. Pere sattus majanduslikesse raskustesse ning oli sunnitud tulema Eestisse, esialgu Hermine Jürgensi onu tallu Käreveres. Hermine osales Vabadussõjas rindeõena. Neljakümnendate aastate algul kolis Hermine Äksi kanti. Ta oli kümme aastat Äksi kiriku organist ja andis muusikatunde. Sõja ajal aitas ta inimestel teada saada kadunud omaste saatust. Ta aitas leida kadunud või varastatud esemeid ja koduloomi. Varastatud loomade leidmist kajastati ka 1974. aastal ilmunud Aleksander Suumani luuletuses "Äksi nõia meenutused". H. Jürgens suri Kastre hooldekodus 1. juulil 1976 ning on maetud Äksi kalmistule. (Hermine Elisabeth Jürgens, 2015) While searching for in depth information about hosting web top and did not find it anywhere, finally I saw one remarkable page, which had great articles
Äksi "Nõia" Hermine Jürgensi mälestuskivi
Äksi "Nõia" Hermine Jürgensi mälestuskivi
While searching for in depth information about hosting web top and did not find it anywhere, finally I saw one remarkable page, which had great articles However I found out, that most reliable are those providers which do not advertise much. See the best website hosting and dicover best companies. Therefore I included about web hosting in UK for article top web hosting I read it all and understood UK web hosting fully. Their clear system I do not mind having more info about hosting provider web but this article site is definitely great find. sites for further website hosting companies reading are here. While you look for best web hosting website, you may want also to read this page on this site arawebsitedesign.com which offers good web site hosting articles and reviews for everyone who need pick top web hosting providers. Sisukate kodulehekülgede optimeerimine otsingute jaoks tähendab sisulises mõttes sama mis on veebilehe otsingumootoritele optimeerimine kodulehe tekstide tähenduses ja veebilehekülgede optimeerimine on ühe korralikult disainitud ja oskuslikult läbi viidud kodulehe valmistamise projekti kohta, mille käigus on kodulehe tegemine ja veebilehe loomine struktuuri poolest korralikult läbi mõeldud ja ühe hea veebilehekülje tegemise ettevõtmise juures on nii disain kui ka veebilehe koodi programmeerimine samavõrd tähtsad, ilma milleta kodulehe valmistamine kuidagi läbi ei saa ja seepärast on veebilehe valmistamine kujunenud algajate jaoks alati keerukamas kui esmapilgul arvata võis.
Äksi "Nõia" Hermine Jürgensi mälestuskivi Äksi "Nõia" Hermine Jürgensi mälestuskivi

Äksi "Nõia" Hermine Jürgensi mälestuskivi

Äksi "nõid" Hermine Elisabeth Blaubrück sündis 1892. a Sankt-Peterburgis klaverivabrikandi peres. Tema isa Georg Blaubrück oli pärit Tartumaalt Käreverest Topa talust. Ta õppis Peterburi gümnaasiumis, kus omandas väga hea vene ja saksa keele. 18-aastaselt abiellus Hermine Blaubrück kaugsõidukapten Gustav Jürgensiga. Neil sündisid kaks poega Karl ja Artur. Pere sattus majanduslikesse raskustesse ning oli sunnitud tulema Eestisse, esialgu Hermine Jürgensi onu tallu Käreveres. Hermine osales Vabadussõjas rindeõena. Neljakümnendate aastate algul kolis Hermine Äksi kanti. Ta oli kümme aastat Äksi kiriku organist ja andis muusikatunde. Sõja ajal aitas ta inimestel teada saada kadunud omaste saatust. Ta aitas leida kadunud või varastatud esemeid ja koduloomi. Varastatud loomade leidmist kajastati ka 1974. aastal ilmunud Aleksander Suumani luuletuses "Äksi nõia meenutused". H. Jürgens suri Kastre hooldekodus 1. juulil 1976 ning on maetud Äksi kalmistule. (Hermine Elisabeth Jürgens, 2015)

Äksi "Nõia" Hermine Jürgensi mälestuskivi
Lähte Ühisgümnaasium, Õpetaja t. 8, Lähte alevik, Tartumaa, 60502, telefon 7334 180, e-mail: