Vilistlaste pallimängud 8.märtsil

11. märtsil 2014

Järjekordne Lähte kooli vilistlaste traditsiooniline palliturniir toimus 8. märtsil. Kavas olid võrkpall meestele ja naistele, korvpall meestele ning saalihoki segavõistkondadele. Võistlustel osales kokku 87 vilistlast ja endist õpilast, neist osad ka mitmel alal.

Korvpalli peakohtunikuks oli Erki Tallmeister, saalihokis Juhani Võik ning võrkpalli koordineerisid Grete-Liis Lepp ning Eva-Johanna Võik. Kohtunikena vilistasid mänge ning jagasid punkte osalejad ise. Võistluste peakohtuniku, Ene Laanese hinnangul tulid kohtunikud oma tööga suurpäraselt toime.

Tulemused olid siis järgmised:

Korvpallis tuli esikohale võistkond Kalmer, koosseisus Kalmer Kaasik, Kaspar Loks, Vallo Vaher, Marten Lombiots, Sven Paabut ning Anti Peiponen.

Neile järgnesid võistkonnad Kool+ässad, Lähte põhikooli meeskond ning Vanad sõbrad. Parimaks mängijaks tunnistati sedakorda Kaspar Loks.

Meeste võrkpallis järjestusid meeskonnad järgmiselt. Esikoht tiimile Isad, pojad ja väike veli, kooseisus Laasid ja Tammetid. Neist tagasihoidlikumalt esinesid võistkond Martin ning võistkond Sixten. Parimaks meesvõrkpalluriks nendel mängudel valiti Tanel Tammet.

Naiskondadest tuli parimaks tiim Laura (koosseisus Laura Gutmann, Dagni Kolga, Killu Kainel, Kersti Vaher ja Mariliis Maremäe) ning neist tahapoole jäid võistkonnad Aniita ja Eva.

Saalihoki võistkondadest osutus parimaks 47.lend, mille koosseisus Juhani Võik, Tauri Turk, Kati Loid (vabariigi koondise liige), Liis Lätting, Kadi Peetso). Neist veidi nõrgemaks osutusid Orgussarte peretiim (2venda, 2õde), õpetajate võistkond, kooli tiim, 50.lend ning 48.lend. Suurimad väravakütid olid meestest Juhani Võik 14 väravaga ning naistest õpetaja Kertu Palm 8 sisse löödud väravaga.

Ära sai märgitud ka vanim osaleja (Tarmo Aruoja) ning noorim osaleja (Reelika Soo).

Kõik ära märgitud osalejad said lisaks võistluste Lähte ÜG direktori, Üllar Loksi käepigistusele ka esemelise preemia, mille eest suured tänud vilistlasele, Agu Laasile ning Tartu vallavalitsusele. Kindlasti oleks tore, kui ka teised osalejad leiaksid edaspidi võimalusi auhinnalauda rikastada.

 

Järgmine vilistlaste palliturniir saab toimuma järgmise aasta märtsikuu teisel laupäeval ehk  14.märtsil 2015.