Vabariigi Presidendi kutse Teatejooksule

31. märtsil 2017

Head 5.-9. klasside õpilased!
Kutsun teid 11. mail üle-eestilisele Teatejooksule, et joosta üheskoos liikumisvõime kaotanud laste abistamiseks.

Juba 12. korda toimuv Teatejooks ei ole võistlus esikoha või rekordite nimel, vaid võimalus tunda koos sõpradega rõõmu liikumisest ja teha head neile, kes seda vajavad.

Sel aastal kogutakse Teatejooksuga annetusi 8-aastase Aleksei ja 17-aastase Matsi ravi toetamiseks. Aleksei kaotas liikumisvõime sügisel põetud raske haiguse tagajärjel. Mats jooksis varem ise Teatejooksul teiste laste aitamiseks, kuid kolm aastat tagasi seiskus ta süda. Ta elustati, ent ta kaotas nii liikumis- kui ka nägemis- ja kõnevõime. Mõlemad poisid vajavad tavapärasest suuremas mahus taastusravi ning meie koos saame neid selles toetada.

Teatejooksuga kutsutakse üles helistama heategevuslikul telefoninumbril 900 7777. Ühe kõne hind on 7 eurot, mis läheb annetusena laste ravi jaoks Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses. Palun pidage juba enne jooksma tulekut ka aru, kuidas teie klass, huviring või sõpruskond saaks seda numbrit levitada ja kutsuda inimesi üles annetama, et meie panus abivajajate toetamiseks oleks võimalikult suur.

11. mail ootame Teatejooksule tuhandeid lapsi koguni 25 paigas üle Eesti, seejuures esmakordselt Muhus, Peetris, Tõrvas ja Viimsis. Lisaks joostakse Elvas, Haapsalus, Jõgeval, Keilas, Kuressaares, Kohtla-Järvel, Kärdlas, Narvas, Otepääl, Paides, Põlvas, Pärnus, Rakveres, Raplas, Sillamäel, Tallinnas, Tartus, Toilas, Valgas, Viljandis ja Võrus.

Kohtumiseni Teatejooksul!

Kersti Kaljulaid
Vabariigi President