4. sept. 2018

3. septembril toimus kooliaasta alguse tähistamiseks kaks aktus.

Uus kooliaasta läks käima

Pärast klassijuhataja tundi kogunesid õpilased klassidest 2. - 11. kooli maja ette, et üheskoos alustada 2018/2019 õppeaastat. Kõlasid muusikalised etteasted ning tervituskõne pidas kooli direktor Üllar Loks. 3. kooliastmesse ülemineku puhul kutsuti teiste ette 4. klassid, keda tänavu on suisa kolm paralleeli. Ülejäänud kooliperele tutvustamiseks kutsuti rahva ette ka värsked gümnasistid ehk 10. klasside õpilased, sedapuhku õppesuundade kaupa - tehnoloogia, meedia ja sport. Kokku on kümnendikke 60, jagunedes kaheks klassikollektiiviks - 10.ms ja 10.ts.

Et esimene koolipäev õpilasi liiga ära ei väsitaks, lubati nad kohe pärast aktus tagasi kodudesse või ühikasse. Väliaktuse õnnestumist soosis ka ilm, püsides vihmavaba terve päeva jooksul.

Kell 11 kõlas aulas esimene koolikell - tänavustele esmaklassilistele täiesti esimest korda ning viimast korda abiturientidele. Esimesse klassi astujaid oli kahe klassi peale 23. Klassiõpetajana alustasid nendega tööd õpetajad Diana Nõlvak ja Kersti Aste.
Oma viimast gümnaasiumiaastat alustas 42 abiturienti. Koos väikeste sõpradega kuulati pidupäevakõnesid, meeleolukat muusikat ning pärast aktust jäädvustati hetk ka ühispiltidele. Siis veel ühises ringis paar tantsumängu ning oligi kõigil aeg kodudesse naasta. Et siis järgmisel hommikul juba tõsise tööga pihta hakata.