Tunnustus ajalooalaste uurimis- ja loovtööde võistlusel

Viivi Rohtla 7. mail 2018

4. mail toimus Haridus- ja Teadusministeeriumis 19. ajalooalaste uurimis- ja loovtööde võistluse vabariigi presidendi auhindadele kokkuvõttev konverents.

Meie koolist on võtsid sellest osa Mairis Marjapuu ja Maria Elisabeth Helmik, kelle projektitöö kaardimäng ,,Minu Eesti“ leidis teemale ,,Sada aastat Eesti riiki“lähenemise poolest nii president Kersti Kaljulaiu kui ka hindamiskomisjoni tunnustuse. Töö hinnati Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsi tänukirjaga.

Lähte Ühisgümnaasiumi õpilased on osa võtnud 18-st mainitud võistlusest enam kui 50 uurimimistööga, kusjuures on saadud arvukalt esikohti ja eripreemiaid.

Kui on kellelgi 8.- 12. klassi õpilastest on huvi teha kokkuvõttev uurimus Lähte õpilaste  osavõtust võistlusest, andku julgelt teada. Uurimistööde võitjatel 11. ja 12. klassist on võimalus saada konkursivabalt Eesti ülikoolidessse. Võistluse tulemusi hinnatakse võrdselt olümpiaaditulemustega.