Helena Stepanova, 10.meedia 26. sept. 2019

Maailmakoristuspäev on tänavusel aastal kindlasti üks aktuaalsemaid ja suuremaid üritusi kõikjal. Maailmakoristuspäevast võtsid osa paljud lasteaiad ja koolid üle Eesti, sealhulgas ka meie Lähte kool.

Teeme maailmale pai

Lähte koolis viidi maailmakoristuspäev läbi 17. septembril ning sellest võtsid osa 1. kooliaste ehk 1.-3. klassid ning neid toetas 5.B klass. Ühiselt koristati Palalinna terviseradade ümbrust. Klasside vahel jagati ära kogu Palalinna territoorium, võeti kaasa prügikotid ja tõmmati kätte kummikindad ning koristamine võiski alata. Kuivõrd koristamise käigus leiti väga eri tüüpi prügi aitasid õpetajad lastel erinevat prügi eristada. Peamiselt leidus prügi terviseradu ümbritsevast looduses, kuid sageli ka otse terviseradade peal.

Kui prügi kottides, toodi see kooli juurde, kus veel sorteerimata prügi oma õige koha leidis. Eraldi prügikottidesse tuli panna klaasesemed, pakendid, tubakatooted ehk suitsukonid, segajäätmed ning ohtlikud jäätmed. Kõige enam leitigi tubakatooteid, seejärel segajäätmed, pakend, klaas ja kõige vähem leiti ohtlikke jäätmeid.

2. ja 3. klassi õpilased teatasid kui ühest suust, et päev neile meeldis ja sorteerimise osas saadi ka targemaks. Samuti teadsid koristamisel osalenud lapsed hästi, miks loodust on vaja hoida. Ikka selleks, et loodus ise saaks kasvada ning, et loomadel ja meil endil oleks hea elada.

Tehkem siis pai endale ja teistele ning paneme prügi sinna, kuhu prügi ikka panema peab - prügikasti!