Tagasi kooli - Mihkel Ulk

3. märtsil 2015

Esmaspäeval, 2. märtsil külastas kooli Lähte ÜG 2003. aastal lõpetanud vilistlane Mihkel Ulk.

Tagasi kooli -  Mihkel Ulk

Toimus kahetunnine, mõnus kokkusaamine praeguste meediaõpilastega. 3. meedialennu lõpetajana oli Mihklil rohkelt meeleolukaid meenutusi oma õpingutest Lähtel ning Tallinna Pedagoogikaülikooli audiovisuaalse meedia osakonnas. Nüüdseks on Mihkel Ulk'ist saanud edukas telere¾issöör (Paar, Ringvaade, Erisaade, Osoon) ning filmilooja (Nullpunkt). Pikemalt peatuski Mihkel just Nullpunkti seriaali ja filmi valmimise juures. Ausalt, ilma ilustusteta, rääkis ta filmitöö probleemidest ja võludest. Koos vaadati näiteid Nullpunkti seriaalist.

Peamise mõttena jäi Mihkli jutust kõlama - Eestis on kõik tingimused tegutsemiseks ja õnnestumisteks loodud, peab ainult ise väga tahtma midagi ära teha.

Kes (ka juhuslikult) tekkivat võimalust ära ei kasuta, sellel enam teist võimalust ei pruugi tekkida. Tele- ja filmimaailmas kehtivad karmi "olelusvõitluse" reeglid.