SÕPRUSKOOLIDE SAALIHOKITURNIIR

Aimar Poom 11. aprillil 2015

10. aprillil toimus Jõgeval kolme kooli õpilaste (Lähte Ühisgümnaasium, Hugo Treffneri Gümmnaasium, Jõgeva Riigigümnaasium) ning nelja kooli õpetajate (lisandus Nõo Reaalgümnaasium) saalihokiturniir. Esimest korda kohtumiste ajaloos mängisime õiges suuruses väljakul ning õigete mängijate arvuga: 5 väljakul + väravavaht.

Meie õpilased kohtusid esimeses mängus Jõgevaga, kus vastane pani oma paremuse selgelt maksma, meie auvärava viskas Aron Lenzius. Teises kohtumises HTG-ga aga suutsime võtta magusa üheväravalise võidu tänu Keily Muuga tabamusele (naisterahva värava eest sai kaks punkti). Võistkonna liikmete hulk oli meil aukartustäratavalt suur, mis teeb rõõmu, sest hetkel on saalihokifänne meie koolis piisavalt. Esindusse kuulusid: Keily Muuga, Siiri Kams, Mihkel Vanamb, Andre Lättemägi, Tauri Laurits, Ivar Levin, Joel Aruoja, Trevor Ling, Silver Linde, Aron Lenzius, Mirko Merte Mikk, Randel Pastak, Rando Randmäe, Norman Mikk ning kõva tööpäeva saanud tubli väravavaht Silver Tamm, kes kaitses ka ühes mängus edukalt õpetajate au. Jõgeva võitis kindlalt ka Treffnerit ning sai koolidest esikoha, meie olime teised.

Õpetajate hulgas tuli kokku kolm võistkonda, Lähte ja Treffneri koolid ühendasid oma jõud, kuna erinevalt õpilastest õpetajatel nii palju mängijaid hetkel pole. Kohtumised olid pingelised, eelmise turniiri võitja Jõgevast saime jagu ühe väravaga 4-3, neil on sees endise vabariigi koondide mängija Rainer Võsaste. Nõo kooliga oli heitlus samuti väga tihe, kuid vastased ei realiseerinud oma paljusid võimalusi ning võidu noppisime meie tulemusega 4-1. Nõos demonstreeris tipptaset Eesti koondise mängija ja treener Talis Mölder. Nõo ja Jõgeva omavahelise mängu võitis ühe väravaga Nõo, seega paremusjärjestus: Lähte/Treffner, Nõo ja Jõgeva. Meie õpetajatest osalesid Kertu Palm, kes sai ka värava kirja, Helgi Kaiv, Aimar Poom ja Tiit Mauer. Uus turniir on sügisel Nõos, kus ilmselt osalevad juba ka nelja kooli õpilased, 2016 kevadel aga kohtume taas Lähtel.

Saalihokiturniiridest on sel aastal järele jäänud veel viimane, Jaak Lõivukese mälestusturniir, mis tavapäraselt juuni keskpaigas. Huvilised on aga jätkuvalt kolmapäeviti harjutama oodatud.