Pallilahingu võidud läksid Rakvere ja Lähte noortele

Tartus A. Le Coq spordihallis toimunud 1.-3. klassi laste Swedbank Pallilahingu sarja finaalturniiril võidutsesid Rakvere Reaalgümnaasiumi tütar- ja Lähte Ühisgümnaasiumi poeglapsed.

Pallilahingu võidud läksid Rakvere ja Lähte noortele
Lähte tublid pallurid. Foto: Gertrud Alatare

Turniiril osales kokku 29 erinevat kooli 12 maakonnast. Võistlustules oli 22 poeg- ja 20 tütarlaste võistkonda, kokku 384 last. Turniiri raames peeti 78 põnevt võrkpallilahingut.

Tütarlaste turniiri võitis Rakvere Reaalgümnaasium, kes alistas esikolmikumängudes 2:0 (12, 11) Haljala Kooli ja 2:1 (-11, 11, 11) Viljandi Kesklinna Kooli. Teisele kohale tuli Viljandi Kesklinna Kool, kes omakorda alistas Haljala Kooli tulemusega 2:1 (-13, 13, 8).

Poeglaste turniiri võitja selgitamisel tekkis surnud ring, kus Lähte Ühisgümnaasiumi I võistkond alistas Miina Härma Gümnaasiumi 2:0 (11, 14), kuid jäi alla Tartu Kivilinna Koolile 0:2 (-13, -7). Miina Härma Gümnaasium võitis aga mängu Kivilinna Kooli vastu 2:0 (13, 14), seega oli kõikidel esikolmiku võistkondadel üks 2:0 võit ja üks 0:2 kaotus. Seega pidi võitja selgitamiseks arvutama geimide punkte. Parim punktide suhe (25:20=1,25) oli Lähte I võistkonnal ja seega kuulus esikoht neile. Teise koha saavutas Miina Härma Gümnaasium (27:25=1,08) ning kolmanda kohaga pidi leppima Tartu Kivilinna Kool (20:27=0,74).

Lähte I võistkond mängis koosseisus: Artur Vesterinen, Reigo Raasik, Keiro Ainsoo, Joosep Lille, Hendrik Visk, Cristofer Arumäe, Joonatan Adamson, õpetajad Ene Laanes, Kaisa Karjane, Liis Järveoja.