Õppestuudio ReTV

Meedia õppekava on Lähte ÜG gümnaasiumiastmes ühe õppesuunana rakendatud juba alates 1998. aastast. Meedia õppesuund on humanitaarse kallakuga, sisaldades miinimummahus reaalaineid ning pakkudes humanitaarainete kõrval suunaaineid sh meediakursuseid. Meediakursuste temaatika on ~50% osas teoreetiline, kus käsitletakse kommunikatsiooni ja massimeedia teemasid, trükiajakirjandust, reklaami jms. Teine pool meedia õppekavast tugineb peamiselt tehniliste vahendite kasutamisel nagu fotokaamerad, videokaamerad, helisalvestustehnika ning vastavad arvutiprogrammid. 

 

Läbi aegade oleme tegelenud õppekava teoreetilise osa uuendamisega ning püüdnud ajaga kaasas käia ka tehnoloogiliste vahendite osas. Aastate eest alustasime analoogfoto- ja -videokaameratega, seejärel kasutasime mitmed aastad digitaalseid amatöörkaameraid ning tasuta töötlustarkvara.
Tänaseks toimib edukalt kooli õppestuudio, kõlava nimega ReTV, kaasaegsel tasemel. Praktikavahenditeks on professionaalsed kaamerad (JVC ProHD, Sony FS700 ja Sony NEX-VG10). Videomontaa¾i teostame Adobe rakendustega (Premiere, Audition jt). Droonivõteteks on õppestuudio käsutuses korralik kaheksa tiivikuga droon DJI S1000+. 

 

Videokursuse käigus ja tunnivälisel ajal meediaringis juhendavad õpilasi väljaõppinud spetsialistid. Õpilased omandavad kaamerate käsitlemist, reporteritööd, intervjueerimistehnikat ning videomaterjalide järeltöötlust ja helindamist. Klassiruumis õpitut käiakse kinnistamas praktikal. Kaamera ja mikrofonidega külastatakse koolitunde, jäädvustatakse koolielu sündmusi. 

 

Meediapraktika ei piirdu üksnes koolis toimuva kajastamisega. Oleme vaadanud ringi Tartu vallas ning tervel Tartumaal. Õppepraktika käigus on noored koos juhendajatega kajastanud erinevaid teemasid piirkonna loodusväärtustest, kultuuripärandist ning kohalikest sündmustest. Muuhulgas õpitakse looma videoreklaame ning teostama videoülekandeid internetis. Nii näiteks viisid õpilased ReTV juhendajate abil läbi otseülekanded noorte infomessil Intellektika, Tartu valla 25. aastapäeva kontsertilt ERM-is, Rally-Estonia kultuuriprogrammist Tartus ning traditsiooniliseks on saanud videoülekanne kooli lõpuaktustelt ning kevad- ja sügiskontsertidelt.

 

Meie õppestuudio videokajastusi oli märgatud ning meile on tehtud erinevaid koostööpakkumisi teiste koolide ja asutuste poolt. Et erinevatesse võttepaikadesse kohale jõuda, on stuudio käsutuses reklaamkirjades auto.

 

Meie õppestuudio videokanal.  

Õpilaste videosid näeb ka SIIT

 

 

Õppestuudio juhendajad

 

RAIKO ALLIK

Peamised teemad: reporteritöö ja kaameratöö

 

TIMO ARBEITER

Peamised teemad: kaameratöö ja videomontaa¾

 

gif (.gif 0,5Mb).