Õppekäik telestuudiotesse

19. veebr. 2014

Teisipäeval, 18.veebruaril käisid meediaõpilased 10.-12.kl Tallinnas, et tutvuda telestuudiote tööga.

Õppekäik telestuudiotesse
11.kl meedianoored Lastetoas.

Toimus põhjalik ekskursioon Eesti Rahvusringhäälingu telemajas, kus kohtuti mitmete oma ala spetsialistidega, kes on seotud saadete valmimise ja eetrisse andmisega. Nad selgitasid üldist töökorraldust ja tutvustasid oma tööülesandeid ning kasutatavaid seadmeid. Samuti tutvusid õpilased  stuudioruumide ülesehituse ning saadeteks ettevalmistamisega. Nii näiteks avastasid noored "Välisilma" saate raamaturiiulitelt "suure telepettuse", said istuda Terevisooni stuudio diivanil täpselt Urmas Vaino ja Katrin Viirpalu kohal ning proovida Kerli Dello tooli uudistelaua taga. Lisaks avanes eksklusiivne võimalus proovida ja arvustada uue saatesarja äsja valminud stuudiokujundust, mida isegi saatejuhid veel näinud ei ole. 

Lapsemeelset elevust tekitasid kostüümilao riiulid ning lastesaadete muusemitoad, kus kohtuti Buratino, Leopoldi, aabitsa-Mõmmi ja paljude teiste omaaegsete ekraanikangelastega. Põhjaliku ülevaate aastate jooksul ETV-s kasutusel olnud teletehnikast andis ETV muuseum.

Päev jätkus TV3 stuudios, kus meediaõpilased osalesid kahe saate "Me armastame Eestit!" salvestusel. Päev oli avastuste- ning elamusterohke.

Õhinal jäädi ootama uusi sellelaadseid õppeüritusi.