Õpilased käisid ajarännakul

7. veebr. 2018

7. veebruaril osales grupp Lähte ÜG õpilasi Ülenurmes Eesti põllumajandusmuuseumis isemoodi ajalootunnis.

Õpilased käisid ajarännakul

Nimelt toimusid sel päeval üle Eesti ajarännakud 1918. aasta 24. veebruari. Eesti Vabariigi 100 aasta juubelile pühendatud projektist võttis osa üle 6000 õpilase. "Ajarännak 1918" on osa rahvusvahelisest projektist Heritage Bridge, milles osaleb ka Eesti põllumajandusmuuseum.

Õpetaja Laura Tamme eestvõtmisel kogunes bussitäis õpilasi, kes ajastule kohastes rõivastes osalesid põllumajandusmuuseumi poolt korraldatud ajaloo õppepäeval. Kuulati "Manifesti kõigile Eestimaa rahwastele" ning osaleti õpitubades, kus valmistati seemnepaberit, küpsetati leiba, lauldi isamaalisi laule ning vaieldi maailmavaatelistes küsimustes. Päev lõppes ühislauludega.

Päeva kajastus Postimehes.

Rohkem pilte kooli fotokroonikas.