30. sept. 2021

20. septembril avati Lähte koolimaja ees nimelised pingid kahe staa¾ika matemaatikaõpetaja, Aino Tootsi ja Endel Nassari mälestuseks.

Nimelised pingid legendaarsete matemaatikaõpetajate mälestuseks

Avamisel osalesid kooli juhtkonna esindajad, Aino Tootsi ja Endel Nassari kunagised õpilased ning pereliikmed.

Pinkide loomist toetasid OÜ Same, Lähte kool, Ivo Viia ning õpetaja Tootsi ja Nassari sugulased.

samuti annetasid enam kui poolsada vilistlast ja lähedast, kelle nimed siin tänuga ära toome.

Annetusi kogunes 1380 eurot, millest pinkidele kulus 540 eurot. Ülejäänud 840 euroga toetab MTÜ Toetuspunkt alanud õppeaastal Lähte kooli õpilaste matemaatika lisaõppe tunde.

Mälestuspinkide rajamist Lähte kooli õuele toetasid septembris 2021: AIDE LÄTTEMÄGI, ALLAN TEDER, ATS TOOTSI, BJÖRN PENT, EGLE KASE, ENE RINNE, ENELY METTIS, HANNA ILD, HEIDI PRUULI, HELGI SABRE, HELJE JÄRVEOJA, ILMAR SANDRE, INES TAMBAUM, INGE SAAR, IRIS TAMBAUM, JAANIKA KREELA, JAANUS PRUULI, JELENA LEPPIK, KALEV KIKAS, KATRIN LANG, KOIDULA UNT, LAURA RAUDNAGEL, LEIDA KONSAND, LEMBITU LIIAS, LIA FEIMAN, LIANA ASULA, LIANA ZEIGO, MAIRE KAISTE, MARGUS PAU, MARINA VASSILJEVA, MARJE PEEDISSON, MATI KOPPEL, MERIKE PADAR, MIIA LESTA, MONIKA LINDSTRÖM, PRIIT EINMANN, PRIIT PANKSEPP, REIN KOLDE, ROMVALD VÕSU, SAME OÜ, STEVE LUIV, SVETLANA ZAIKOVA, TAIVO ASULA, TARMO KERSTNA, TARMO MUTSO, TARMO RAND, TIIA TEDER, TIINA KALA, TOOMAS TOOTSI, VAHUR TAMBAUM, VIRGINIA BENDT, VITALI LOKK, ÜLLAR LOKS.

Õpetaja Aino Tootsi töötas Lähte koolis aastatel 1964–2004 ja ta oli nelja lennu klassijuhataja (1971, 1979, 1988 ja 1992).

Õpetaja Endel Nassar töötas Lähte koolis aastatel 1965–1986 ja ta oli kahe lennu klassijuhataja (1969, 1976).