Leiutajate konkursi juhend

Konkursile tuleb esitada:
1. Leiutise joonis või joonistus.  Esitada  paberil*.
Paberi suurus A4, kui see pole võimalik, siis maksimaalselt A3. Paberil esitatava konkursitöö tagumisele küljele tuleb märkida töö pealkiri, autori andmed (nimi, klass, postiaadress, e-posti aadress ja telefon; kui juhendaja on olemas, siis juhendaja nimi, töökoht, e-posti aadress ja telefon.

NB! *Paberil ei ole vaja esitada seda töö joonist/joonistust, mis on valminud arvutis.( siis peab viitama sellele)

2. Leiutise kirjeldus. Esitada  paberil*.
*Paberil esitada ainult sel juhul, kui kirjeldus on käsitsi kirjutatud; arvutis trükitud kirjeldust välja trükkida ei ole vaja.

• 1.–9. klassi õpilased kirjeldavad 1–4 A4 lehekülje pikkuselt:
  a) lahendust vajavat probleemi ja selle lahenduse tööpõhimõtet;
  b) leiutise/idee kasutajat ehk sihtgruppi.Kirjelduse pikkus 1–4 A4 lehekülge.
 Kirjeldusse lisada kindlasti leiutise pealkiri ja autori andmed (nimi, kool, klass ja kui tööl on juhendaja, siis ka juhendaja nimi ja töökoht).

• 10.–12. klassi õpilased kirjeldavad 5–10 A4 lehekülje pikkuselt:
  a) lahendust vajavat probleemi koos selle probleemi olemasolu kinnitava taustmaterjaliga (kirjanduse jm allikate v materjalide põhjal);
  b) lahenduse/idee tööpõhimõtet ja selle teostatavust (milliseid tehnoloogilisi lahendusi selleks oleks vaja jms):
  c) leiutise/idee kasutajat e sihtgruppi.
3. Vajadusel võib koos konkursitööga saata ka demonstratsioonmaterjali (mudel, arvutiprogramm vms).

Auhindamine:
Autasustakse iga kooliastme parimat tööd.
Komisjon annab soovitusi tööde suunamiseks vabariiklikule konkursile.

Leiutajate konkursi ajakava:
 9. september  -     õpilasi teavitatakse klassijuhataja tunnis algavast konkursist
11.september  -     konkursi plakat toimuva võistluse kohta jagatakse klassidesse
16. september -     4. -12. klassides valitakse 1 õpilane  töid hindavasse ¾üriisse
30.september  -     tööd esitakse ja kogutakse klassijuhatajate kooli sekretäri kätte
 5. oktoober    -     ¾ürii kuulutab välja parimad tööd, mis suunatakse vabariiklikule konkursile
16.oktoober     -     parimate autasustamine