Lapsevanematele

Koolivormi tellimisest esimesele kooliastmele (1.-3.kl)

Võimalus on valida sinise ja kollase polosärgi vahel ning jaki ja vesti vahel. Tütarlastele pakutakse lisaks ka seelikut. Kooli sümboolika on rõivastele tikitud.

Tellimiseks tuleb siseneda kodulehele www.koolivorm.ee, mille vasakus servas leiab juhendi tellimuse vormistamiseks. Tellimiseks tuleb logida sisse kodulehe paremas ülemises nurgas.

kasutajanimi: lähte

parool: kool

Head tutvumist näidistega ja edukat tellimist!

Uuring DIGILAPS

Üha enam teeb muret laste ja noorte liigne kiindumus arvutitegevustesse. Uuringu DIGILAPS raames on välja töötatud soovitused, kuidas märgata ja mida teha laste ja noorte digisõltuvuse korral.

Need soovitused leiate siit.

pdf DIGILAPS (.pdf 0,2Mb).

KAITSE OMA LAST!

Kuna last võib füüsiliselt ohustada võõras või tuttav täiskasvanu, tuleb lapsele õpetada, kuidas enda eest seista. On erinevate hälvete ja häiretega inimesi, nt ekshibitsionistid (rahvakeeli: liputaja), pedofiilid (kommionud) ning alkoholijoobes isikud, kes ei kontrolli oma käitumist ja kes on lastele ohtlikud.

Kuidas käitub vastutustundlik täiskasvanu?
Märka üksi kõndivat ja murelikku last ning püüa teda aidata. Selline laps on hirmul ja kaitsepositsioonis ning vanemad võivad olla keelanud tal võõrastega rääkida.
Tutvusta ennast.
Tuleta lapsele meelde, et ta helistaks oma vanematele või helista ise politseisse.
Ole lapse kõrval kuni on kindel, et temaga on taas mõni pereliige või tuttav inimene.
(Kiirabi vajaduse korral helista 112)
Ennetustöö algab kodust ja seejuures on oluline, kuidas lapsevanemad omavahelistes vestlustes asjadest räägivad ja kuidas neid teemasid lastele esitatakse. Ka koduseinte vahel peab täiskasvanute vaheline arutelu jääma delikaatseks.
Lapsed panevad ka mänguhoos või oma tegemistesse süvenenult paljut tähele ning võivad kuuldut valesti tõlgendada, sh võib laps ka kuuldust traumeeritud saada.
Ei tasu unustada, et enamus täiskasvanuid on laste suhtes siiski heasoovlikud!

Konkreetseid soovitusi kaitsmaks lapsi probleemide eest leiate alloleval lingil klikkides.

pdf Kaitse oma last (.pdf 0,6Mb).

Vastuvõtt kooli

Kooli vastuvõtu kohta leiate üldinfot "Kool" => "Vastuvõtt kooli"

Vastuvõtutingimused on täpsemalt sätestatud "Dokumendid" => "Vastuvõtu kord ja tingimused"

Osale kooli juhtimises

Võimalus osaleda hoolekogu töös "Juhtimisstruktuur" => "Hoolekogu"

Õpetajate ja juhtkonna kontaktid leiate lehel "Kool" => "Inimesed"

Lastevanemate koosolekud

Üldkoosoleku toimumisaja avaldame "Kool" => "Uudised" all

Õppetöö korraldus

Kõige täpsem info on alati leitav sektsioonis "Õppetöö".

Huvitegevus

Ülevaate võimalustest harrastustega tegelemiseks leiate "Huvitav" => "Huvitegevus koolis"

Samuti "Huvitav" => "Muusikakool"

või                   => "Spordikool"