Lapsevanemale

UUS RAAMAT TEIE LUGEMISLAUALE

1. novembrist, on eesti keeles kättesaadav uus, kiindumusteoorial põhinev ja lähisuhteid käsitlev raamat

"8 NURGAKIVI PARIMATE SUHETE VUNDAMENDIS".

Raamatu autor on pikaaegse kogemusega terapeut ja koolitaja Daniel A. Hughes. See on raamat, mis toob kiindumusteooria põhitõed meie igapäevaellu. Meie suhete olemuse, nende arenemise ning meie ja teiste ajude sünergia mõistmises on alanud revolutsioon. Seda valdkonda tuntakse kiindumusteooriana ja siiani on enamus tipptasemel teadmisi kirja pandud "teaduskeeles" ja suunatud neuroloogidele, psühholoogidele ning muudele erialaspetsialistidele. Selles raamatus selgitab pikaaegse kogemusega terapeut ja kiindumussuhte häirete spetsialist Daniel A. Hughes teadustöid lahti nii, et see oleks ühtviisi mõistetav nii spetsialistidele kui tavalugejatele. Kokkuvõte teooriast ja ajuteadusest, mis toetavad meie suutlikkust luua suhteid, näitab oskuslikult, kuidas meist võivad saada paremad sõbrad, abikaasad, õed-vennad ja lapsed. Kõigile, keda huvitab, kuidas arendada sisukaid uusi suhteid või kuidas süvendada ja rikastada olemasolevaid, on see raamat kõikehõlmav.

Võib isegi öelda, et see raamat on järgmine samm peale lapsepõlves olulise kiindumussuhte arenemise mõistmise ja otsekui järg meie MTÜ poolt välja antud N.P. Rygaardi raamatule "Kiindumushäirega laps".
Raamatus "8 NURGAKIVI PARIMATE SUHETE VUNDAMENDIS" tõstatuvad küsimused, et mis saab edasi, kui inimene on juba täiskasvanud ja omab väljakujunenud kiindumusmustreid ja kiindumuskäitumist? Kas siin on võimalik meie suhete kvaliteedi parandamiseks midagi teha ja kuidas? Raamatust leiab mõtteainet ja lihtsaid, kuid samas tõhusalt toimivaid näpunäiteid iga lugeja.

MTÜ Igale Lapsele Pere poolt välja antud erialasest kirjandusest on veel võimalik tellida järgnevaid raamatuid:

"Poiss, keda kasvatati nagu koera"

"Kiindumushäirega laps - praktilise teraapia käsiraamat"- eesti keeles või vene keeles

"Sild üle rahutu vee"

Kõik raamatud on hinnaga 25 eur/tk, lisandub postikulu.

Tellimuse saate esitada siin: www.kasupered.ee

Uuring DIGILAPS

Üha enam teeb muret laste ja noorte liigne kiindumus arvutitegevustesse. Uuringu DIGILAPS raames on välja töötatud soovitused, kuidas märgata ja mida teha laste ja noorte digisõltuvuse korral.

Need soovitused leiate siit.

pdf DIGILAPS (.pdf 0,2Mb).

KAITSE OMA LAST!

Kuna last võib füüsiliselt ohustada võõras või tuttav täiskasvanu, tuleb lapsele õpetada, kuidas enda eest seista. On erinevate hälvete ja häiretega inimesi, nt ekshibitsionistid (rahvakeeli: liputaja), pedofiilid (kommionud) ning alkoholijoobes isikud, kes ei kontrolli oma käitumist ja kes on lastele ohtlikud.

Kuidas käitub vastutustundlik täiskasvanu?
Märka üksi kõndivat ja murelikku last ning püüa teda aidata. Selline laps on hirmul ja kaitsepositsioonis ning vanemad võivad olla keelanud tal võõrastega rääkida.
Tutvusta ennast.
Tuleta lapsele meelde, et ta helistaks oma vanematele või helista ise politseisse.
Ole lapse kõrval kuni on kindel, et temaga on taas mõni pereliige või tuttav inimene.
(Kiirabi vajaduse korral helista 112)
Ennetustöö algab kodust ja seejuures on oluline, kuidas lapsevanemad omavahelistes vestlustes asjadest räägivad ja kuidas neid teemasid lastele esitatakse. Ka koduseinte vahel peab täiskasvanute vaheline arutelu jääma delikaatseks.
Lapsed panevad ka mänguhoos või oma tegemistesse süvenenult paljut tähele ning võivad kuuldut valesti tõlgendada, sh võib laps ka kuuldust traumeeritud saada.
Ei tasu unustada, et enamus täiskasvanuid on laste suhtes siiski heasoovlikud!

Konkreetseid soovitusi kaitsmaks lapsi probleemide eest leiate alloleval lingil klikkides.

pdf Kaitse oma last (.pdf 0,6Mb).

Vastuvõtt kooli

Kooli vastuvõtu kohta leiate üldinfot "Kool" => "Vastuvõtt kooli"

Vastuvõtutingimused on täpsemalt sätestatud "Dokumendid" => "Vastuvõtu kord ja tingimused"

Osale kooli juhtimises

Võimalus osaleda hoolekogu töös "Juhtimisstruktuur" => "Hoolekogu"

Õpetajate ja juhtkonna kontaktid leiate lehel "Kool" => "Inimesed"

Lastevanemate koosolekud

Üldkoosoleku toimumisaja avaldame "Kool" => "Uudised" all

Õppetöö korraldus

Kõige täpsem info on alati leitav sektsioonis "Õppetöö".

Huvitegevus

Ülevaate võimalustest harrastustega tegelemiseks leiate "Huvitav" => "Huvitegevus koolis"

Samuti "Huvitav" => "Muusikakool"

või                   => "Spordikool"