Lähte lähikond

Lisaks kooli huviringidele saavad õpilased oma vaba aega asjalikult sisustada lähikonnas:

Jääaja Keskus

keskkonnaharidus- ja külastuskeskus,

milles on populaarteaduslik jääaja mõtestamine ühendatud meelelahutusega.

Jääaja Keskus on avatud iga päev 11.00 - 18.00

Jahtklubi baas asub Tartumaal Tartu vallas Äksi külas Saadjärve kaguosas veekogu Tartu–Jõgeva maantee poolsel kaldal. Tartu on jahtklubi baasist 18,5 km ja Tartu–Jõgeva maantee 0,6 km kaugusel. Saadjärvel on purjetatud aastakümmneid, on korraldatud ja korraldatakse üle-eestilisi ning ka rahvusvahelisi purjeregatte ja jääpurjetamisvõistlusi.

Motoklubi MC39

Tooma Tall

asub 18 km kaugusel Tartust, looduskaunil Vooremaa maastikukaitsealal, Saadjärve kõrval. Tooma Tall OÜ kompleksi kuuluvad suured rohukarjamaad, väiksemad koplid, liivapinnasega väliplats, liivapinnasega sisemanee¾, 27 boksiga tall ja olmeruumid. Põhitallist 3 km kaugusel asub vabapidamistall. Klientidele pakume hobuste karjamaa- ja boksikohti, ratsastust ja ratsutamistrenne platsil ja maastikul.

Pärna ratsatalu

Pärna talu asub Tartumaal Kärkna lähedal Lammiku külas. Pärna talu tegeleb hobusekasvatusega, hobuste ja inimeste õpetamisega, hobuste aretuse ja müügiga, hobuste üürile võtmisega, ürituste ja lastelaagrite korraldamisega.

Pärna talu ratsutamiskompleksi juurde kuulub peale tallide veel manee¾, liivaplats ja muruväljak koolisõiduks. Siin on võimalik õppida ratsutamist kõigil tasemetel ja siinviibimise muudavad mugavaks ja meeldivaks mõnus ja kaasaegne olmekompleks.