Lähte kooli vilistlaste pallimängud

19. veebr. 2019

Seekordsed võistlused toimusid tavapärasest erineval ajal, seekord 16. veebruaril, kohaks ikka Lähte spordihall. Nagu viimasel paaril aastal tavaks, algasid alad samaaegselt ning toimusid paralleelselt. Kavas olid korvpall, saalihoki ja võrkpall.

Lähte kooli vilistlaste pallimängud
Ühispilt osalejatest
Lähte kooli vilistlaste pallimängud
Kool vs KKFL

Korvpallis tuli võistkondi kokku 3, Kool (Robert Sepp, Markus Kõrkjas, Kert Kalm, Gaius Sults, Lauris Lahtvee, Ander Peiponen, Simo Jaanus), Kaupo Out (Margus Pau, Paul Ots, Janek Laanesoo, Aivo Elken, Jan Olesk, Mehis Murd, Ahti Sepp) ja KKLF (Kalmer Kaasik, Kaupo Kaasik, Mait Kuusik, Ken Laas, Mikk Laas, Agu Laas, Feliks Valdek, Sven Paabut). Esimese koha saavutas võistkond Kool võites nii Kaupo Out kui ka KKLF võistkonda. Teine koht kuulus Kaupo Out võistkonnale ning kolmas KKLF-ile.

Lähte kooli vilistlaste pallimängud
47. lend ja Õpetajad 2

Saalihokis oli see aasta 1 võistkond rohkem kui eelmisel aastal. Osales 4 võistkonda 47. lend (Juhani Võik, Tauri Tuik, Kati Loid, Stiina Kulasalu), Tantsi Hopp Johanna (Mihkel Vanab, Fred Haga, Johanna Räppo, Signe Oja, Kristiina Soe, Ken Laas) ja Õpetajad 1 (Üllar Loks, Karl Marten Loks, Arvo Pattak, Aivar Poom, Joonas Rubeika, Cärol Kikerpill) ja Õpetajad 2 (Agu Rukki, Rauno Laumets, Margo Kristo Rätto, Tiit Mauer, Creete Kikerpill). Saalihokis mängiti 2x6min ja võistkonnad mängisid omavahel läbi ning seejärel toimusid poolfinaalid ja finaalid. Finaalis olid vastamisi Õpetajad 1 ja 47. lend. Võitis võistkond 47. lend, teiseks jäid Õpetajad 1 ja kolmas koht kuulus Tantsi Hopp Johanna. Saalihoki oli ainuke kolmest alast, kus võistkonnad olid juba eelnevalt moodustatud. Teistel aladel moodustati võistkonnad kohapeal ning korraldajad proovisid tekitada võimalikult võrdsed meeskonnad. 

Lähte kooli vilistlaste pallimängud
Erki vs Enn

Enim võistkondi tuli kokku võrkpallis, kus moodustati ka 1 võistkond rohkem kui eelmine aasta. Kokku oli 5 segavõistkonda Sixten (Sixten Sepp, anti Peiponen, Kersti Vaher, Teele Proovel, Mairi Sild), Erki (Erki Tallmeister, Kalev Kikas, Reelika Soo, Anete Marie Uibu, Lika Berišvili), Urmas (Urmas Tammet, Tarmo Aruoja, Kaisa Karjane, Helena-Krõõt Haidak, Ivo Adamka) Enn (Enn Kuslap, Martin Loimet, Tuuli Tollimägi, Maili Mägi, Aare Moora) ja Juhan (Juhan Ansper, Valeri Rubeika, Ott Kukk, Meelis Toivonen, Eva-Johanna Võik). Mängud olid väga tasavägised, kõik võistkonnad said tunda võidurõõmu kui ka kaotus pisaraid. Esimese koha saavutas võistkond Juhan teenides 7 punkti, võrdselt teenisid punkte ning jäid teist kohta jagama võistkonnad Sixten, Erki ja Urmas.

Sellel aastal oli võistlustel kokku 9 toetajat. Suured tänud kuuluvad Juhan Ansper ITÜ Rebella, Aivo Elken Pioneeripataljon, Kalev Kikas Türmerleim GmbH, Enn Kuslap OÜ Karjamõisa, Kaupo Kaasik AS Coca-Cola HBC Eesti, Valeeri Rubeika Premium7, Üllar Loks Lähte Ühisgümnaasium ja Marje Peedissaar. Kõige säravamad mängija said eriahinnad võrkpallis Kaisa Karjane ja Tarmo Aruoja, saalihokis Karl Marten Loks ja Kristiina Soe ja korvpallis Mikk Laas ja Ander Peiponen. Aitäh ka meediaklassi tüdrukutele, kes meie sündmust jäädvustasid - Laura-Mai Parts, Gerlin Kesa ja Liisa Ehamaa.
Täname meeleoluka päeva eest ja kohtumiseni juba järgmisel aastal!

Lähte kooli vilistlaste pallimängud
Videojäädvustusega tegeles Liisa Ehamaa