Lähte kooli maskott

Maskott koos abiturientidega Valga infomessil.
Maskott kooliolümpiamängudel sõpraderingis.

Kooli maskoti idee pärineb kooli viiekümnendast aastapäevast, kui koolis korraldati maskoti ideekonkurss. Nimelt viidi läbi ülekooliline klassidevaheline koolimäng, kus muude konkursside kõrval esitas iga klass ühe maskoti ideekavandi ning nende seast valiti välja just praeguse maskoti prototüüp - repoter Karu, kes sümboliseerib kooli ühte õppesuunda - meediat.

Läks veel üksteist aastat enne, kui 2015. aastal valmis maskott täielikult. Kuna esialgne ideekavand oli üles ehitatatud Winnie Pooh’i tegelaskujule, mida autorikaitse objektina ei saanud kasutada, siis muudeti töö käigus karu väljanägemist ja olemust.

Maskotti kasutatakse kooli suurematel üritustel, nagu kooliolümpiamängud vms ning publiku tähelepanu tõmbamiseks infomessidel jt avalikel üritustel.

Lähte kooli maskott
Reporter Karu kaamera ja mikrofoniga Intellektika infomessil 2016.