Kooli aulas kõlas klassikaline muusika

29. nov. 2013

26. novembril esines kooli aulas Klassikatäht 2013, tšellist Marcel Johannes Kits koos muheda tšellokvartetiga C-JAM.

Kooli aulas kõlas klassikaline muusika

Lähte kooli külastas kontsertkavaga "Laval on 5 tšellot" tšellomängija Marcel Johannes Kits.  17-aastane tšellist tuli võitjaks telekonkursil “Klassikatähed 2013”, kus osales kokku kaheksa noort klassikalise muusika esitajat. Marcel Johannes pälvis Eesti Kontserdi rahalise peaauhinna ning ERSO auhinna, olla kontserdil solistina ERSO ees. Marcel Johannes Kits alustas tšelloõpinguid juba 6-aastaselt ning õpib praegu Tallinna Muusikakeskkoolis.
Eesti Kontserdi ja Eesti Rahvusringhäälingu koostöös 2013. aasta kevadel esmakordselt toimunud telekonkurss osutus ülipopulaarseks ning loodetavasti on sellele järge oodata ka järgnevatel aastatel.
Tšellokvartett C-JAM on meie kooliperele tuttav juba varasemast ajast. Kvarteti kodulehelt leiame sellise kirjelduse: "Tšellokvartett C-JAM on unikaalne kooslus meestest, kes ei karda avardada piire ja püstitada endale enneolematuid väljakutseid. Et nautida fantastilist muusikat, mille iga sõõm on ülimalt väärtuslik, peab seda oma kõrvaga kuulma ja oma silmaga nägema.
Tšellokvartetis on ühendatud klassikaline keelpillikvartett, improvisatsiooniline big-band, metalne ja kaasakiskuv rock-muusika, tundlik ning emotsionaalne tšellokõla. Selline muusika ei jäta külmaks ühtegi kuulajat."

Viie tšello kontsert kujunes menukaks ka meie koolis. Publikukohad müüdi välja väga kiiresti ning oli pettunuid, kelle jaoks kohti enam ei jätkunud. Ilmselgelt ei jätnud esitatud muusika külmaks ka Lähte publikut.