7. dets. 2015

Alates 2015.-2016. õppeaastast osaleb Lähte Ühisgümnaasium 2-aastases koolidevahelises koostööprojektis Strategies Towards European Plurilingualism (eesti k. Strateegiad Euroopa mitmekeelsemaks muutmiseks), mida rahastab Euroopa Liidu Erasmus+ programm. Meie partneriteks selles projektis on koolid Saksamaalt, Soomest, Ühendkuningriigist ja Itaaliast.

Käivitus rahvusvaheline koostööprojekt

Projekti põhieesmärk on arendada õpilaste võõrkeelteoskusi ning aidata õpetajatel välja töötada didaktilisi materjale võõrkeelte efektiivsemaks õpetamiseks. Projekti käigus külastatakse üksteise koole, koostatakse õppematerjale ja projekti lõpuks valmib projekti tegevusi kajastav DVD.

Lisaks meie koolile on projekti kaasatud koolid 4st teisest Euroopa riigist: Otto-Hahn Gymnasium (Ostfildern, Saksamaa),  Vammalan lukio (Sastamala, Soome), Peebles High School (Peebles, Scotland, Ühendkuningriik) ja Instituto Statale di Instruzione Superiore F. Enriques (Castelfiorentino, Itaalia).

Esimene projektikohtumine leidis aset Saksamaal 24.-30. novembril 2015. Selles osalesid meie koolist viis õpilast: Agnes Anijalg, Stiina Keskküla, Raili Haaviste, Stiivo Siider ja Robin Siimann. Neid toetasid õpetajad Sirle Pärn ja Kadri Jurs.