Käib ProgeTiigri õpilaskonkursile registreerumine

24. sept. 2014

Veel on võimalus registreeruda Eesti suurimale programmeerimiskonkursile „Tuleviku õpperuum 2050!“. Konkursile on oodatud kõik õppijad vanuses 5-19, noored saavad programmeerida, äppe ja muusikapalasid luua ning muud põnevat valmis meisterdada. Eesmärk on luua selline õpperuum, mis õppijaile endile meeldiks.

Praeguseks on konkursile registreerunud ligi 150 õpilast üle Eesti, ProgeTiigri programmijuht Mari-Liis Peets julgustab teisigi kandideerima: „Konkursil osalemist pelgama ei pea, see võib olla noorele ka esimene katsetus programmeerimises ja robootikas.“

 

Konkursil osalemiseks peab esitama loovtöö, mis kuulub ühte järgnevaist kategooriatest: arvutianimatsioon või -mäng; robotid ja tuleviku õpperuum; muusikapala „Koolikell"; 3D graafika; mobiilne äpp. Oskusi saab näidata ükskõik millist programmi kasutades ning lisaks abistavad õpilasi ja juhendajaid ProgeTiigri programmi tarbeks koostatud materjalid, näiteks leiab põhjalikke mängude programmeerimist, veebiarendusi ja koolirobootikat tutvustavaid juhendeid.  Kõik juhendid leiab siit.

 

ProgeTiigri konkurss toimub kolmes etapis. Esmalt toimuvad 11.-17. oktoobrini maakondlikud eelvoorud, kus võistlejad tutvustavad oma loovtöid ja saavad näpunäiteid täiustamiseks. 10.-30. novembril on esitatud tööde hindamisaeg, hindab ¾ürii ning toimub ka avalik hindamine. 15. detsembriks selguvad finalistid, kes osalevad 24. jaanuaril 2015 toimuval finaalüritusel Tallinna Lauluväljakul.

 

Konkursile registreerimine toimub 15.-29. septembrini.  Konkursil saavad osaleda lapsed 2-5 liikmelistes võistkondades lasteaedadest, üld- ja kutsekoolidest ning huviringidest. Õpilaste juhendajaks võivad olla ka nii õpetajad, huviringide juhendajad kui ka lapsevanemad. Konkursitingimustega saab lähemalt tutvuda ja registreerida http://progetiiger.ee/konkurss