Eiafilmi meeskond kutsub õpilasi Eesti lastefilmi peaosadesse

31. märtsil 2017

8-11-aastaseid õpilasi kutsutakse kandideerima uue Eesti lastefilmi peaosadesse.

Eiafilmi meeskond kutsub õpilasi Eesti lastefilmi peaosadesse

Eesti esimese laste jõulufilmi “Eia jõulud Tondikakul” meeskond on asunud otsima lapsi, kes hakkavad filmis mängima kaht peategelast: 10-aastaseid Eiat ja Atsi. Samuti valitakse kõigi laste hulgast välja ka kõrvalosatäitjad, kes saavad seiklusrikkas mängufilmis kaasa lüüa. 

 

Rollikatsete esimene voor kestab 8.–30. aprillini.

Tartus saavad lapsed oma näitlemisoskust katsetada  21. aprill -22. aprill.

 

Katsetele saab registreerida filmi kodulehel www.eiafilm.ee ning lisainfot leiab filmi Facebooki lehelt.

 

Filmikatseteks ei ole vaja eraldi ette valmistada. Osalejatelt oodatakse eelkõige iseseisvust, julgust ja loomulikkust ning filmimeeskond omalt poolt püüab vastu pakkuda toetavat ja rõõmsameelset keskkonda. Ikka selleks, et kõigil lastel jääks katsetest ilus ja põnev mälestus. 

 

Lastefilm räägib 10-aastasest Eiast, kelle plaanid võtavad ootamatu pöörde, kui linnatüdruk viiakse talvevaheajaks ürgse loodusega salapärasesse Lõuna-Eesti tallu. Eia ei oska esialgu aimatagi, et õige pea asub ta päästma hukule määratud põlismetsa, viima kokku kaht armastavat inimest ning lahti harutama oma pere kiivalt hoitud saladust.

 

Filmi re¾issöör ja stsenarist on Anu Aun, produtsendid Maie Rosmann-Lill ja Maario Masing, operaator Heiko Sikka, loodusoperaator Ants Tammik ja kunstnik Matis Mäesalu. Film valmib produktsioonifirmade Luxfilm ja Kinosaurus Film koostöös. 

 

“Eia jõulud Tondikakul” on üks Eesti Vabariik 100 filmikonkursi võitjatest, mille võtted algavad tuleva aasta jaanuaris ning seiklusrikas jõulufilm linastub 2018. aasta detsembris.